KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16693066

nr 1669 3066

Eva Hellbom

(1920-2009), Sverige

Eva Hellbom (1920-2009), komposition. Signerad, daterad -82. Blandteknik, skiss. Bladets mått: 38x46 cm, yttermått inklusive ram: 41x51 cm

Eva Hellbom, svensk keramiker och bildkonstnär född 1920, död 2009.

måndag 16 december 2024
kl 20:47:51

Eva Hellbom

Läs mer om Eva Hellbom